Porsche 911 Carrera S3,8 Cabriolet PDK 2d
Detaljer
| Modelår | 2012 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2012 |
| Kilometertal | 113.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 11,2 km/l |
| CO2 udledning | 205 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 7.660 kr. / år |
| Ydelse | 400 hk/440 nm |
| Acceleration | 4,5 sek. |
| Tophastighed | 299 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | - |
| Farve | - |
Beskrivelse
Porsche 911 Carrera S Cabriolet - 113.000 km - Årgang 2012
Fuld Porsche servicehistorik!
LEASINGFORSLAG:
Finansiel erhvervsleasing
- Førstegangsydelse kr. 80.000 ekskl. moms
- Månedlig ydelse 7.996 ekskl. moms
Finansiel privatleasing
- Førstegangsydelse kr. 100.000 inkl. moms
- Månedlig ydelse 9.995 inkl. moms
- Restværdi kr. 420.000 (ekskl. reg. Afgift ekskl. moms).
- Løbetid: 12 mdr
Vi tilbyder også split- og sæsonleasing!
Udstyr:
* OBS: Nymonteret kaleche
* Anthracite Brown metallic
* SportTechno 20' fælge
* Porsche Entry & Drive
* Udvidet læder pakke
* Sportsudstødning
* BOSE surround-sound
* Sport Chrono pakke
* El indst. 14-vejs m. memory
* LED-forlygter incl. PDLS
* PASM
* SportDesign Læderrat
* Sædevarme og ventilation
* Fartpilot
Bilen kan fremvises på Avedøre Holme - Nøjsomhedsvej 6, 2100 København Ø - Ring for aftale & besigtigelse.
Tlf:
- 20 27 19 38
- 22 77 31 31
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 2.596.015 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.460 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 449 cm |
|---|---|
| Højde | 129 cm |
| Lasteevne | 445 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 64 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Airbags | Håndfrit til mobil |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Alarm | Højdejust. forsæde |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Antispin | Kørecomputer |
| Automatgear | Læderindtræk |
| Automatisk lys | Læderrat |
| CD/radio | LED Kørelys |
| Centrallås | Multifunktionsrat |
| Dæktryksmåler | Musikstreaming via bluetooth |
| El indst. førersæde | Navigation |
| El indst. førersæde m. memory | Parkeringssensor (bag) |
| El indst. forsæder | Parkeringssensor (for) |
| El-justerbar lændestøtte | Ratbetjent gearskifte |
| El-klapbare sidespejle | Ratgearskifte |
| El-ruder | Regnsensor |
| El-sidespejle | Sædebetræk, læder |
| Elektrisk parkeringsbremse | Sædevarme |
| Elsæder | Sportssæder |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse7.996 kr.
- Førstegangsydelse80.000 kr.
- Totalpris i løbetiden175.952 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 420.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet