Porsche 911 Carrera S3,0 Coupé PDK 2d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2020 |
| Kilometertal | 45.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 12,4 km/l |
| CO2 udledning | 185 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 7.480 kr. / år |
| Ydelse | 450 hk/530 nm |
| Acceleration | 3,7 sek. |
| Tophastighed | 308 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Porsche 911 Carrera S 3,0 Coupé PDK 2d – 45.000 km - Årgang: 2020
12 måneders erhvervsleasing
* Førstegangsydelse kr. 131.500, - excl. moms
* Månedlig leasingydelse kr. 11.555, - excl. moms
* Restværdi kr. 722.500, - excl. moms og afgift
12 måneders privat-flexleasing
* Førstegangsydelse kr. 164.375, - inkl. moms
* Månedlig leasingydelse kr. 14.444, - inkl. moms
* Restværdi kr. 722.500, - excl. moms og afgift
Bilen er folieret i Mat sort. Original farve er Jet Black Metallic.
Udstyr:
* Eksteriør - Mat sort folie
* Interiør - Sort læder
* 21" Vossen HF5 fælge
* 2-zonet klimaanlæg
* 3D-Surroundview
* Alarm
* Akustikpakke
* Ambiente lys
* Apple Carplay
* Adaptiv fartpilot
* Bakkamera
* BOSE lydanlæg
* Dynamisk motorophæng
* El indst. sidespejle
* El indst. 4-vejs sæder
* Elektrisk soltag m. skydetag
* Garageportåbner(HomeLink)
* Keyless go
* Læderinteriør
* LED forlygter
* Logo i nakkestøtterne
* Navigation
* Ratvarme
* Pre sense city
* Sportsudstødning
* Sport-chrono-pakke plus
* Sportsmultifunktionsrat i læder
* Stemmestyring
* Sædevarme
* Vejskilteassistent
Bilen kan fremvises ved vores kontor på Hammervej 1-3 · 2970 Hørsholm · ring for besigtigelse. Fleasing.
* Der tages forbehold for tastefejl,,,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 2.251.910 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Coupe |
| Bagagerumsstørrelse | 132 liter |
| Vægt | 1.515 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 452 cm |
|---|---|
| Højde | 130 cm |
| Lasteevne | 350 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 64 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fartpilot |
|---|---|
| 21 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
| 360° kamera | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Alarm | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Android auto | Læderindtræk |
| Antispin | Læderrat |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED Kørelys |
| Automatgear | Lygtevasker |
| Automatisk lys | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk start/stop | Multifunktionsrat |
| Bakkamera | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakspejl m. nedbl. | Navigation |
| Centrallås | Nøglefri adgang |
| City steering | Nøglefri tænding |
| DAB radio | Parkeringssensor (bag) |
| DAB+ Radio | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Ratbetjent gearskifte |
| Digitalt cockpit | Ratgearskifte |
| El indst. førersæde | Regnsensor |
| El indst. forsæder | Sædebetræk, læder |
| El-klapbare sidespejle | Sædevarme |
| El-ruder | Skiltegenkendelse |
| El-sidespejle | Soltag |
| El-soltag | Splitbagsæde |
| Elektrisk parkeringsbremse | Sportssæder |
| Elsæder | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | Varme i rat |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse11.555 kr.
- Førstegangsydelse131.500 kr.
- Totalpris i løbetiden270.160 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 722.500 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderet20.000 km/årligt
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet