Porsche 911 Carrera 4S3,0 Coupé PDK 2d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2020 |
| Kilometertal | 18.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 12,2 km/l |
| CO2 udledning | 188 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 7.480 kr. / år |
| Ydelse | 450 hk/530 nm |
| Acceleration | 3,6 sek. |
| Tophastighed | 306 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Porsche 911 Carrera 4S 3,0 Coupé PDK 2d – 18.000 km - Årgang: 2020
12 måneders erhvervsleasing
* Førstegangsydelse kr. 142.000, - excl. moms
* Månedlig leasingydelse kr. 12.795, - excl. moms
* Restværdi kr. 782.000, - excl. moms og afgift
12 måneders privat-flexleasing
* Førstegangsydelse kr. 177.500, - inkl. moms
* Månedlig leasingydelse kr. 15.994, - inkl. moms
* Restværdi kr. 782.000, - excl. moms og afgift
Bilen er folieret i Mat sort. Original farve er Jet Black Metallic.
Udstyr:
* Eksteriør - Mat sort folie
* Interiør - Sort læder
* 20" Carrera Classic fælge for
* 21" Carrera Classic fælge bag
* 2-zonet klimaanlæg
* Alarm
* Akustikpakke
* Apple Carplay
* Adaptiv fartpilot
* Bakkamera
* BOSE lydanlæg
* Dynamisk motorophæng
* El indst. sidespejle
* El indst. 18-vejs sæder m.memory
* Elektrisk soltag m. skydetag
* Front lift
* Keyless go
* Interiørpakke læder
* LED forlygter Matrix inkl. PDLS tonet
* Logo i nakkestøtterne
* GT sportsmultifunktionsrat i læder
* Navigation
* Pre sense city
* Sportsudstødning
* Sport-chrono-pakke plus
* SportDesign sideskørter
* Stemmestyring
* Sædevarme
Bilen kan fremvises ved vores kontor på Hammervej 1-3 · 2970 Hørsholm · ring for besigtigelse. Fleasing.
* Der tages forbehold for tastefejl,,,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 2.406.983 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Coupe |
| Bagagerumsstørrelse | 132 liter |
| Vægt | 1.565 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 452 cm |
|---|---|
| Højde | 130 cm |
| Lasteevne | 445 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 67 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
| 21 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Adaptiv fartpilot | Justerbar lændestøtte |
| Aircondition | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Alarm | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderindtræk |
| Android auto | Læderrat |
| Antispin | LED baglygter |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Automatgear | Lygtevasker |
| Automatisk lys | Matrix LED forlygter |
| Automatisk start/stop | Mørk loftbeklædning |
| Bakkamera | Mørktonede ruder i bag |
| City steering | Multifunktionsrat |
| DAB radio | Musikstreaming via bluetooth |
| DAB+ Radio | Navigation |
| Dæktryksmåler | Nøglefri adgang |
| Digitalt cockpit | Nøglefri tænding |
| El indst. førersæde | Parkeringssensor (bag) |
| El indst. førersæde m. memory | Parkeringssensor (for) |
| El indst. forsæder | Ratbetjent gearskifte |
| El-justerbar lændestøtte | Ratgearskifte |
| El-klapbare sidespejle | Regnsensor |
| El-ruder | Sædebetræk, læder |
| El-sidespejle | Sædevarme |
| El-soltag | Soltag |
| Elektrisk parkeringsbremse | Splitbagsæde |
| Elsæder | Sportssæder |
| ESP / ESC | Stemmebetjening |
| Fartpilot | Tonede ruder |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse12.795 kr.
- Førstegangsydelse142.000 kr.
- Totalpris i løbetiden295.540 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 782.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderet20.000 km/årligt
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet