Porsche 911 Carrera 4S3,0 Cabriolet PDK 2d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2022 |
| Kilometertal | 35.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 10,1 km/l |
| CO2 udledning | 242 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 7.480 kr. / år |
| Ydelse | 450 hk/530 nm |
| Acceleration | 3,8 sek. |
| Tophastighed | 304 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Porsche 911 Carrera 4S 3,0 Cabriolet PDK 2d – 35.000 km - Årgang: 2022
12 måneders erhvervsleasing
* Førstegangsydelse kr. 145.000, - excl. moms
* Månedlig leasingydelse kr. 14.996, - excl. moms
* Restværdi kr. 799.000, - excl. moms og afgift
12 måneders privat-flexleasing
* Førstegangsydelse kr. 181.250, - inkl. moms
* Månedlig leasingydelse kr. 18.745, - inkl. moms
* Restværdi kr. 799.000, - excl. moms og afgift
Udstyr:
* Eksteriør - Jet Black Metallic
* Interiør - Sort læder
* 20" Carrera Classic fælge for
* 21" Carrera Classic fælge bag
* 2-zonet klimaanlæg
* 3D-Surroundview
* Alarm
* Akustikpakke
* Apple Carplay
* Adaptiv fartpilot
* Bakkamera
* Bagakslestyring samt Servo Plus
* BOSE lydanlæg
* Dynamisk motorophæng
* El indst. sidespejle
* El indst. 18-vejs sæder m.memory
* ISOFIX
* Keyless entry
* Interiørpakke læder
* LED forlygter Matrix inkl. PDLS
* Navigation
* PASM
* Pre sense city
* PDCC Sport incl. PTV Plus
* Ratvarme
* Sportsudstødning
* Sportsrat i alcantara
* Sport-chrono-pakke plus
* Stemmestyring
* Sædevarme
* Vognbaneskiftassistent
* Vejskiltegenkendelse
Bilen kan fremvises ved vores kontor på Hammervej 1-3 · 2970 Hørsholm · ring for besigtigelse. Fleasing.
* Der tages forbehold for tastefejl,,,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 2.835.719 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Cabriolet |
| Bagagerumsstørrelse | 295 liter |
| Vægt | 1.635 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 452 cm |
|---|---|
| Højde | 130 cm |
| Lasteevne | 430 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 67 l |
| Døre | 2 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | ESP / ESC |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Fartpilot |
| 21 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
| 360° kamera | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Højdejust. forsæde |
| Aircondition | Justerbar lændestøtte |
| Alarm | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Android auto | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| Apple carplay | Lygtevasker |
| Aut. nedbl. bakspejl | Matrix LED forlygter |
| Automatgear | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk start/stop | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Navigation |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri adgang |
| Centrallås | Nøglefri tænding |
| DAB radio | Parkeringssensor (bag) |
| DAB+ Radio | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Ratbetjent gearskifte |
| Digitalt cockpit | Ratgearskifte |
| El indst. førersæde | Regnsensor |
| El indst. førersæde m. memory | Sædevarme |
| El indst. forsæder | Skiltegenkendelse |
| El-justerbar lændestøtte | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle | Sportssæder |
| El-ruder | Stemmebetjening |
| El-sidespejle | Varme i rat |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |
| Elsæder |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse14.996 kr.
- Førstegangsydelse145.000 kr.
- Totalpris i løbetiden324.952 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 799.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderet20.000 km/årligt
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet