Polestar 4Long Range 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2024 |
| Kilometertal | 27.597 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 610 km |
| Batterikapacitet | 94,0 kWh |
| Energiforbrug | 148 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 200 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 31 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 272 hk/343 nm |
| Acceleration | 7,1 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Super flot Polestar 4 i farven ´ Storm ´ Bilen er med PLUS pakke og Pilot pakke, som bl.a indeholder pilotassist med baneskifte, harman/kardon lydanlæg, el-bagsæder samt varme i bagsædernes yderpladser, forsæder med skydbar lårstøtte, Pixel LED ( Matrix ) lygter og meget, meget mere - Fantastisk køremaskine.
, kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, el indst. førersæde m. memory, digitalt cockpit, læderrat, el indst. forsæder, ambiente belysning, el-justerbar lændestøtte, 20" alufælge, helårshjul, kurvelys, led kørelys, led baglygter, matrix led forlygter, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot med kø-assistent, udv. temp. måler, varme i bagsæde, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, automatisk forvarmning af batteri, 2 zone klima, varme i rat, 3 zone klima, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, el betjent bagklap, app integration, headup display, varmepumpe, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, trådløs mobilopladning, manuel forvarmning af batteri, fod betjent bagklap, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, navigation, android auto, håndfrit til mobil, apple carplay, træthedsregistrering, intelligent hastighedsassistent, esp, blindvinkelsassistent, auto hold, regnsensor, 360° kamera, parkeringssensor (bag), førerovervågning med advarsel, automatisk lys, automatisk nødbremsesystem, bakkamera, parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, vognbaneassistent, stemmebetjening, træk til 1500kg m/bremser og 750kg u/bremser kan tilkøbes.
💰 Billig finansiering – også uden udbetaling
Vi tilbyder attraktiv finansiering via bl.a. Santander Bank, ofte billigere end bankernes.
📍 Se bilen hos HBG
Teknologiparken 2, 9440 Aabybro
🕙 Hverdage kl. 10–17 | Søndag kl. 12–16
📞 Mikkel – 60 16 02 54
📧 salg@hbg.dk
Pst! Du kan også sende en SMS!
Vognnr.: 4355
Forbehold for tastefejl
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 460.620 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 526 liter |
| Vægt | 2.305 kg |
| Bredde | 201 cm |
| Længde | 484 cm |
|---|---|
| Højde | 154 cm |
| Lasteevne | 380 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fod betjent bagklap |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Førerovervågning med advarsel |
| 3 zone klima | Fuldaut. klima |
| 360° kamera | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Head-up display |
| ABS-bremser | Helårshjul |
| Adaptiv fartpilot | Intelligent hastighedsassistent |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Isofix |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Ambiente belysning | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Android auto | Kørecomputer |
| Antispin | Kurvelys |
| App integration | Læderrat |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED Kørelys |
| Auto hold | Manuel forvarmning af batteri |
| Auto. nødbremse | Matrix LED forlygter |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk forvarmning af batteri | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (for) |
| DAB+ Radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| Dobbelt bagagerumsbund | Stemmebetjening |
| El betjent bagklap | Trådløs mobilopladning |
| El indst. førersæde m. memory | Træthedsregistrering |
| El indst. forsæder | Udv. temp. måler |
| El-justerbar lændestøtte | USB C tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i bagsæde |
| Elsæder | Varme i rat |
| ESP / ESC | Varmepumpe |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Fjernlysassistent |