Polestar 2Standard Range 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2022 |
| Kilometertal | 36.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 414 km |
| Batterikapacitet | 64,0 kWh |
| Energiforbrug | 171 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 150 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 224 hk/330 nm |
| Acceleration | 7,4 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Champagnemetal |
Beskrivelse
BEMÆRK - absolut topudstyret Polestar i virkelig flot farvekombi - vil du have andet end de sædvanlige grå stofsæder - så se her :
Bilen er lige nu i klargøring - kontakt os gerne for fremvisning
Nævneværdigt udstyr vi vil fremhæve:
- Panoramaglastag
- Fuld LED forlygter m. fjernlysassistent
- Pilot lite pakke inkl. adaptiv fartpilot m.m
- El justerbare forsæder i brun nappa læder m. varme og køl samt memory i førersiden
- Navigation m. skiltegenkendelse
- Plus pakke inkl. Harman / Kardon Surroundsound lydanlæg
- 19" org alu med vinterdæk
- Blindvinkelsassistent
- Elektrisk bagklap
- Apple CarPlay / Android Auto
- 360° kamera inkl. parkeringssensor for / bag
Elbils info: Batteri: 64 kWh
Elektrisk rækkevidde: 414 km (WLTP)
Ladetid hjemme med ladeboks (0 – 100 %): ca. 6 timer
Maks indtag for batteri: 150 kWh
✅ Finansiering med og uden udbetaling
✅ Vi tager gerne din nuværende bil i bytte
✅ Gør ligesom mange andre af vores kunder - få en attraktiv serviceaftale til bilen, der matcher dine ønsker og behov!
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Vi har høj kundetilfredshed på Trustpilot
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 346.420 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 405 liter |
| Vægt | 2.015 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 461 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 375 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Airbags | Kørecomputer |
| Alarm | Læderindtræk |
|---|---|
| Alufælge | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk nødassistent | Panoramatag |
| Automatisk nødbremsesystem | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, læder |
| Bakkamera | Skiltegenkendelse |
| Blindvinkelassistent | Splitbagsæde |
| DAB+ Radio | Trådløs mobilopladning |
| Digitalt cockpit | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | Varme i rat |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |