Polestar 2Long Range AWD 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2021 |
| Kilometertal | 152.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 482 km |
| Batterikapacitet | 78,0 kWh |
| Energiforbrug | 194 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 1.040 kr. / år |
| Ydelse | 408 hk/660 nm |
| Acceleration | 4,7 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
KUN 2,99% I RENTE!
Køb denne bil i dag og få en vanvittig rente på KUN 2,99%, når du finansierer gennem Kvalitetsbiler.dk!
*Gælder kun alle nyere el- og hybridbiler (op til 5 år)
**Gælder kun ved finansiering gennem Kvalitetsbiler.dk
***Gælder kun ved udbetaling på minimum 20%
****Første betaling efter månedens udløb plus én måned
________________________________________________________
Vi anbefaler, at du booker en prøvekørsel for at undgå ventetid.
Bestillinger foregår via vores hjemmeside www.kvalitetsbiler.dk eller på Booking@kvalitetsbiler.dk / 75801011.
Vi glæder os til at se dig!
Fremhævet udstyr på bilen:
✨ (Muligt tilkøbsudstyr: Anhængertræk)
✨ Thunder Grey Metallic (farve)
✨ Plus pakke
✨ Pilot pakke
✨ Elektrisk bagklap
✨ Harman/Kardon højttalersystem
✨ Panorama glastag
✨ Pilot Assist
✨ Adaptiv fartpilot
✨ Navigation
✨ Parkeringssensor for/bag/side
✨ 360° Camera
✨ Lane Keeping Aid
✨ Front Collision Warning and Mitigation
✨ Rear Collision Warning and Mitigation
✨ Blind Spot Information System
✨ Cross Traffic Alert
✨ Vejskiltegenkendelse
✨ Træthedsregistrering
✨ Hill Start Assist
✨ Dynamisk chassis
✨ Pixel LED forlygter med kurvelys
✨ LED baglygter
✨ Fjernlysassistent
✨ 19" 5-V Spoke Black Diamond Cut
✨ Varme i kølergrillemblem
✨ Nøglefri adgang
✨ Nøglefri start
✨ Sportslæderrat med multifunktion og varme
✨ Elektrisk sædeindstilling til forsæder og førersæde med memoryfunktion
✨ Opvarmede forsæder
✨ Opvarmede bagsæder
✨ 11" Centre Display
✨ 12,3" Digital instrumentering
✨ Android Auto og Apple Carplay
✨ Trådløs mobilopladning
✨ Stemmestyring
✨ Google-tjenester
✨ Telefonnøgle-mulighed
✨ Mørk loftbeklædning
✨ Elektrisk foldbare sidespejle
✨ Parkeringsklima-funktion
✨ Klimaanlæg med 2 zoner
✨ Bluetooth
✨ Og meget mere…
Man-fre: 09.00-17.00
Lør: 10.00-16.00
Søn/helligdage: 10.00-16.00
Importbil - udstyr kan variere fra dansk model.
Vi tager forbehold for tryk- og tastefejl.
Bil id: 145881
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 395.420 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 405 liter |
| Vægt | 2.100 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 461 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 400 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernlysassistent |
| 360° kamera | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Aftageligt træk | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Airbags | Intelligent hastighedsassistent |
| Aircondition | Isofix |
| Alarm | Justerbar lændestøtte |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Android auto | Kørecomputer |
| Anhængertræk, aftagl. | Kurvelys |
| Antispin | Læderrat |
| App integration | LED baglygter |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Matrix LED forlygter |
| Auto hold | Mørk loftbeklædning |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Panoramatag |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| DAB radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, stof |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde m. memory | Splitbagsæde |
| El indst. forsæder | Stemmebetjening |
| El-justerbar lændestøtte | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Trådløs mobilopladning |
| El-ruder | Træk |
| El-sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB C tilslutning |
| Elsæder | Varme i bagsæde |
| ESP / ESC | Varme i rat |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |