Polestar 2Long Range AWD 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2020 |
| Kilometertal | 139.145 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 482 km |
| Batterikapacitet | 78,0 kWh |
| Energiforbrug | 194 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 408 hk/660 nm |
| Acceleration | 4,7 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
Bilens højdepunkter:
⭐Adaptiv fartpilot
⭐Pilot- og Plus pakke
⭐360 kamera
⭐Pixel-LED
⭐Harmon Kardon lyd
⭐Panoramatag
⭐Svingbart træk til hele 1500 kg
Hos Autohuset Vestergaard er vi specialiseret i at hjælpe dig med dit næste bilkøb.
Med over 40 års erfaring i køb og salg af alle slags biler står vi klar til at hjælpe dig med lige netop dit behov i forbindelse med dit næste bilkøb.
Hos Autohuset Vestergaard får du altid:
🚚 Serviceaftaler til alle brugte biler. Priserne starter fra kun 140,- pr. måned!
💳 Attraktive finansieringsmuligheder med og uden udbetaling!
💼 Konkurrencedygtige forsikringer
🔄 Vi tager alle biler i bytte!
💳 Mulighed for udvidet garanti
🏁 Klik ind på Autohuset Vestergaard.dk og tryk på "Kom igang" for at se alle dine muligheder! Husk du har 14 dages returret og gratis hjemmelevering ved onlinekøb! 🚀
*Der tages forbehold for evt. tastefejl
*Udstyr kan afvige fra dansk model
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 395.420 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 405 liter |
| Vægt | 2.100 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 461 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 400 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| 7 personers | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Intelligent hastighedsassistent |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Aircondition | Kørecomputer |
| Alarm | Kunstlæder |
| Alufælge | Kunstlæderindtræk |
| Android auto | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| AUX tilslutning | Nøglefri adgang |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Skiltegenkendelse |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| DAB+ Radio | Svingbart træk (elektrisk) |
| Dæktryksmåler | Tågelygter |
| Digitalt cockpit | Trådløs mobilopladning |
| El indst. førersæde m. memory | Træthedsregistrering |
| El indst. forsæder | Udv. temp. måler |
| Elsæder | Vognbaneassistent |
| Fartpilot |