Polestar 2Long Range AWD 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2020 |
| Produceret | 9/2020 |
| Kilometertal | 151.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 469 km |
| Batterikapacitet | 78,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 193 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | - |
| Ydelse | 408 hk/660 nm |
| Acceleration | 4,7 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
På Lager!
🔋 Batteriet har en State of Health på 92,46%, hvilket betyder, at det stadig er i rigtig god stand.
🛡️ Batterigaranti
1 års batterigaranti er inkluderet i prisen, så du kan købe bilen med ro i maven.Ekstra batterigaranti kan tilkøbes – helt op til 3 år.
• Harman Kardon lydanlæg
• Adaptiv fartpilot
• 360° parkeringssensorer
• LED-forlygter (adaptive)
• Apple CarPlay
• Keyless Go
• 20" alufælge
• Glastag
• Varmepumpe
🔋 Tryg elbilhandel hos ALKBILER
Vi gennemgår alle elbiler grundigt og sikrer en transparent handel med fokus på kvalitet og driftssikkerhed.
💰 Fordele ved finansiering hos os
• Lav rente
• Mulighed for 0 kr. i udbetaling
• Fast månedlig ydelse
• Hurtig og enkel godkendelse
• Fleksibel løbetid, tilpasset dit budget
📍 Vejlevej 69, 7000 Fredericia
📞 +45 31 31 97 10
ALKBILER – tryg og gennemsigtig bilhandel.
*der tages forbehold for tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 395.420 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 405 liter |
| Vægt | 2.100 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 461 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 400 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 360° kamera | Elsæder |
|---|---|
| 4 zone klima | ESP / ESC |
| 4x el-ruder | Fartpilot |
| 9 airbags | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
| Adaptiv fartpilot | Fod betjent bagklap |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Førerovervågning med advarsel |
|---|---|
| Adaptive forlygter | Fuld LED forlygter |
| Aftageligt træk | Fuldaut. klima |
| Airbags | Håndfrit til mobil |
| Alarm | Højdejust. forsæde |
| Alufælge | Intelligent hastighedsassistent |
| Ambiente belysning | Isofix |
| Android auto | Klimaanlæg, 4-zonet |
| Anhængertræk, aftagl. | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Auto hold | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Panoramatag |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Pilotsæder |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Centrallås | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Digitalt cockpit | Stemmebetjening |
| EDR-boks | Svingbart træk (elektrisk) |
| El betjent bagklap | Træk |
| El betjente døre | Træthedsregistrering |
| El indst. førersæde | Udv. temp. måler |
| El indst. førersæde m. memory | Varme i rat |
| El indst. forsæder | Vognbaneassistent |
| El-ruder | Xenonlygter |