Polestar 2Long Range 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2023 |
| Kilometertal | 26.451 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 542 km |
| Batterikapacitet | 78,0 kWh |
| Energiforbrug | 171 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 150 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 231 hk/330 nm |
| Acceleration | 7,4 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
POLESTAR 2 EL LONG RANGE SINGLE MOTOR 231HK 5D AUT.
Med Pilot Lite
Vi tilbyder gratis levering af bilen i hele landet
✅ Fast rente fra kun 1,99 % – skræddersyet finansiering
✅ Serviceaftale kan tegnes fra kun 225 kr./md.
🚗 Nævneværdigt udstyr:
✔️ Batterikapacitet 78 kWh
✔️ Rækkevidde op til 542 km (WLTP)
✔️ Long Range Single Motor
✔️ Pilot Lite
✔️ Automatgear
✔️ 19” alufælge
✔️ Fuld LED forlygter
✔️ LED kørelys & LED baglygter
✔️ Digital instrumentering
✔️ Klimaanlæg 2 zoner
✔️ Adaptiv fartpilot
✔️ Blindvinkelassistent
✔️ Vejbaneassistent
✔️ 360° kamera
✔️ Parkeringssensor for/bag
✔️ Bakkamera & frontkamera
✔️ Ratvarme
✔️ Sædevarme for
✔️ El-førersæde med memory
✔️ Nøglefri adgang & start
✔️ Apple CarPlay
✔️ Android Auto
✔️ Trådløs mobilopladning
✔️ Frunk
✅ Finansiering med og uden udbetaling
✅ Vi tager gerne din nuværende bil i bytte
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Høj kundetilfredshed på Trustpilot
📅 Salgsafdelingens åbningstider:
Mandag–fredag: 09:00 – 17:00
Lørdag: Lukket
Søndag: 11:00 – 15:00
📞 Kontakt os: 51 33 42 30
📧 Mail: jool@bn.dk
📍 Adresse: Elskjærbakken 10, 7800 Skive
✅ Chat med os på bn.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 371.420 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 405 liter |
| Vægt | 2.069 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 461 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 421 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | El-sidespejle m. varme |
|---|---|
| 4x el-ruder | Elsæder |
| ABS-bremser | Fartpilot |
| Adaptiv fartpilot | Fjernb. centrallås |
| Airbags | Fjernlysassistent |
| Aircondition | Frunk |
| Alarm | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Android auto | Håndfrit til mobil |
| Antispin | Højdejust. førersæde |
| App integration | Isofix |
| Apple carplay | Kørecomputer |
| Auto hold | Læderrat |
| Auto. nødbremse | LED baglygter |
| Automatgear | LED Kørelys |
| Automatisk forvarmning af batteri | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødbremsesystem | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Navigation |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri adgang |
| Centrallås | Nøglefri tænding |
| DAB radio | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Regnsensor |
| El betjent bagklap | Sædebetræk, stof |
| El indst. førersæde m. memory | Sædevarme |
| El indst. forsæder | Skiltegenkendelse |
| El-justerbar lændestøtte | Stemmebetjening |
| El-klapbare sidespejle | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle m. varme | USB A tilslutning |
| El-ruder | USB tilslutning |
| El-sidespejle | Vognbaneassistent |