Polestar 2Long Range 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2025 |
| Kilometertal | 9.446 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 659 km |
| Batterikapacitet | 78,0 kWh |
| Energiforbrug | 148 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 207 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 28 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 299 hk/490 nm |
| Acceleration | 6,2 sek. |
| Tophastighed | 205 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Super fin Polestar 2 - Model år 2025, med Pilot, plus og klima pakke i den flotte ´ Storm ´ Grå metalfarve.
kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, el indst. førersæde m. memory, mørk loftbeklædning, digitalt cockpit, el indst. forsæder, ambiente belysning, el-justerbar lændestøtte, 19" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, glastag, led kørelys, led baglygter, fuld led forlygter, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot med kø-assistent, varme i bagsæde, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, automatisk forvarmning af batteri, fuldaut. klima, varme i rat, fjernb. centrallås, el betjent bagklap, app integration, varmepumpe, nøglefri adgang, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, trådløs mobilopladning, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, navigation, android auto, håndfrit til mobil, apple carplay, træthedsregistrering, esp, blindvinkelsassistent, auto hold, regnsensor, 360° kamera, parkeringssensor (bag), førerovervågning med advarsel, automatisk lys, automatisk nødbremsesystem, bakkamera, parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, vognbaneassistent, stemmebetjening, træk til 1500kg m/bremser og 750kg u/bremser kan tilkøbes.
💰 Billig finansiering – også uden udbetaling
Vi tilbyder attraktiv finansiering via bl.a. Santander Bank, ofte billigere end bankernes.
📍 Se bilen hos HBG
Teknologiparken 2, 9440 Aabybro
🕙 Hverdage kl. 10–17 | Søndag kl. 12–16
📞 Mikkel – 60 16 02 54
📧 salg@hbg.dk
Pst! Du kan også sende en SMS!
Vognnr.: 4351
Forbehold for tastefejl
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 410.520 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 405 liter |
| Vægt | 1.910 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 461 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 580 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Elsæder |
|---|---|
| 360° kamera | ESP / ESC |
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
| Adaptiv fartpilot | Førerovervågning med advarsel |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Fuld LED forlygter |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Ambiente belysning | Håndfrit til mobil |
| Android auto | Isofix |
| Antispin | Kørecomputer |
| App integration | LED baglygter |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørk loftbeklædning |
| Auto hold | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk forvarmning af batteri | Nøglefri adgang |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Panoramatag |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Regnsensor |
| DAB+ Radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Stemmebetjening |
| Dobbelt bagagerumsbund | Trådløs mobilopladning |
| El betjent bagklap | Træthedsregistrering |
| El indst. førersæde m. memory | USB C tilslutning |
| El indst. forsæder | Varme i bagsæde |
| El-justerbar lændestøtte | Varme i rat |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Varmepumpe |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |