Polestar 2Long Range 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2023 |
| Kilometertal | 39.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 551 km |
| Batterikapacitet | 78,0 kWh |
| Energiforbrug | 170 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 231 hk/330 nm |
| Acceleration | 7,4 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
Vi holder åbent i påsken 🐣
Skærtorsdag: 10–13
Langfredag: 10–13
Påskedag: 10–13
2. påskedag: 10–13
❗Fremvisning af denne bil kun muligt efter forudgående aftale.❗
⭐️ BLIV GODT KØRENDE FOR EN LAV MÅNEDLIG YDELSE OG FOR 0 KR I UDBETALING ⭐️
🚘 Ring for fremvisning 🚘
✍🏻 Køb nu, betal først til næste måned ved lån uden udbetaling
💵 Markedets mest attraktive finansieringsmuligheder, med og uden udbetaling.
📆 Hurtig sagsbehandling – få bilen med hjem samme dag.
⚙️ Autoriseret CarGarantie Forhandler – Danmarks absolut bedste forsikring med dækning i hele Europa, samt frit værkstedsvalg.
🚘 BOOKING:
*Book din besigtigelse/prøvekørsel inden eller uden for åbningstid på tlf. 49400765 - 49400768
🚘 Vi tager naturligvis din nuværende bil i bytte.
✅ Hos os er der ingen høje forhandleravancer, kun en rimelig pris for både køber og sælger.
🚗 BILENS HØJDEPUNKTER:
✔️ Syn til januar 2028
✔️ Pilot pakke
✔️ Adaptiv fartpilot med kø funktion
✔️ Blindvinkelassistent
✔️ Vognbaneassistent med aktiv vognbaneføring
✔️ Træthedsregistrering
✔️ Skiltegenkendelse
✔️ PIXEL LED-forlygter med Matrix funktion
✔️ 360* Parkeringskamera
✔️ El-sæder med memory v. fører
✔️ Sportssæder m. udtræk
✔️ Apple CarPlay og Android Auto
✔️ Navigation
✔️ Fuldautomatisk klimaanlæg
✔️ Sædevarme
✔️ Nøglefri betjening og mulighed for Telefon som nøgle
✔️ 20" Originale Polestar fælge
✔️ Farve: Magnesium Metallic
*Angivne finansieringsforslag er med forbehold for renteændring og kreditgodkendelse.
Vognnummer: 0046
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 390.920 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 405 liter |
| Vægt | 2.069 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 461 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 421 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | ESP / ESC |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
| 360° kamera | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Fod betjent bagklap |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| Adaptive forlygter | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Højdejust. forsæde |
| Aircondition | Isofix |
| Alarm | Justerbar lændestøtte |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Android auto | Kørecomputer |
| Antispin | Kurvelys |
| Apple carplay | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED baglygter |
| Auto hold | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Matrix LED forlygter |
| Automatgear | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk lys | Motorkabinevarmer |
| Automatisk nødbremsesystem | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Navigation |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri adgang |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri tænding |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| DAB radio | Parkeringssensor (for) |
| DAB+ Radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, stof |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde | Sportssæder |
| El indst. førersæde m. memory | Stemmebetjening |
| El indst. forsæder | Stofindtræk |
| El-justerbar lændestøtte | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle | Tagræling |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Trådløs mobilopladning |
| El-ruder | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | USB C tilslutning |
| Elektrisk kabinevarmer | Varme i rat |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vinterhjul |
| Elsæder | Vognbaneassistent |