Peugeot e-Rifter54 Allure 5d
Kontantpris
229.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2025 |
| Kilometertal | 200 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 339 km |
| Batterikapacitet | 52,0 kWh |
| Energiforbrug | 183 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/- |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 132 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, el-sidespejle, mørktonede ruder i bag, automatgear, varme i rat, aircondition, køl i handskerum, varmepumpe, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, el-ruder, automatisk start/stop, dab+ radio, navigation, apple carplay, regnsensor, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, 6 airbags, antispin, esp, bagagerumsdækken, led kørelys, tagræling, elektrisk parkeringsbremse, musikstreaming via bluetooth
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | - |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 440 cm |
|---|---|
| Højde | 187 cm |
| Lasteevne | - |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 6 airbags | Køl i handskerum |
|---|---|
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
| Antispin | LED Kørelys |
| Apple carplay | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk start/stop | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Bagagerumsdækken | Musikstreaming via bluetooth |
| DAB+ Radio | Navigation |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (bag) |
| Digitalt cockpit | Regnsensor |
| El-ruder | Sædebetræk, stof |
| El-sidespejle | Splitbagsæde |
| Elektrisk parkeringsbremse | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Tagræling |
| Fartpilot | Tonede ruder |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Højdejust. førersæde | Varme i rat |
| Isofix | Varmepumpe |