Peugeot e-Rifter50 Active Pack L2 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2023 |
| Kilometertal | 9.500 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 281 km |
| Batterikapacitet | 45,0 kWh |
| Energiforbrug | 197 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/260 nm |
| Acceleration | 11,7 sek. |
| Tophastighed | 130 km/t |
| Trækvægt | 750 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
🔧 Highlights
• Skydedøre i begge sider
• Fartpilot
• Android auto, apple carplay,
• Skiltegenkendelse
• Vognbaneassistent
• XL variant
Kørecomputer, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-sidespejle, automatgear, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, dab radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent.
💰 Finansiering tilbydes – også uden udbetaling!
– ring for pris på netop denne bil.
Mulighed for tilkøb af op til 36 måneders garanti hos
Bilgården Hostrup A/S
📞 Kontakt os
📱 Ring: 22 10 29 26
📧 Mail: theis@bilgaardenhostrup.dk
🕘 Åbningstider – Salgsafdelingen
Hverdage: 10.00 – 18.00
Weekend: 11.00 – 17.00
📍 Vi er beliggende kun 10 minutters kørsel nord for Aalborg.
🚗 De fleste af vores biler står klar til omgående levering.
🔎 Se flere biler på: www.bilgaardenhostrup.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | 1.050 liter |
| Vægt | 1.933 kg |
| Bredde | 192 cm |
| Længde | 475 cm |
|---|---|
| Højde | 188 cm |
| Lasteevne | 522 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 750 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Airbags | Håndfrit til mobil |
| Android auto | Højdejust. førersæde |
| Antispin | Isofix |
| Apple carplay | Kørecomputer |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Sædebetræk, stof |
|---|---|
| DAB radio | Skiltegenkendelse |
| El-ruder | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fartpilot | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |