Peugeot e-30854 First Edition 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2024 |
| Kilometertal | 8.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 412 km |
| Batterikapacitet | 54,0 kWh |
| Energiforbrug | 150 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 100 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 156 hk/270 nm |
| Acceleration | 10,5 sek. |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Yderst populær 100% elektrisk E-308! En 100% elektrisk hatchback, der kombinerer fremragende køreegenskaber, flot design og bæredygtig teknologi. Med sit sportslige udtryk, rummelige kabine og avancerede infotainmentsystem er denne model det perfekte match til både bykørsel og længere ture.
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Vores kunder har talt - vi gør det Fremragende på Trustpilot ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Rækkevidde ved WLTP: 412 km
AC ladning: 3 faser op til 11 kw
DC ladning: Ja
Batteristørrelse: 54 kWh
Særlig nævneværdigt udstyr:
- Adaptiv fartpilot
- Fuld LED forlygter
- 18" Alufælge
- Bakkamera
- Højdejusterbare forsæder m. varme
- Dellæder/Delalcantara kabine
- Multifunktions læderrat m. varme
- Apple CarPlay / Android Auto
- Integreret navigation
- Digital instrumentering
- P-sensorer for/bag
- Aut. klima
- Nøglefri start/stop
- Vejbaneassistent
- Aut. nødbremsesystem
Yderligere udstyr:
- El-foldbare spejle
- Fjernbetjent centrallås
- Infocenter
- Kørecomputer
- USB stik
- Dæktrykssensor
- Isofix
- Meget mere...
Bemærk - bilen er importeret og kan variere i udstyr i forhold til den danske udstyrsliste.
Velkommen hos Aunsbjerg
📱 Vi viser gerne bilen frem over et videokald
🗓 Vi holder åbent alle ugens 7 dage
🤝 Vi tager gerne din nuværende bil i bytte
📑 Vi hjælper gerne med finansiering
🔧 Vores 4 værksteder laver alle bilmærker
💸 Gør som 6.000 andre og tegn en serviceaftale, der matcher dit behov og sparer dig for uforudsigelige værkstedsregninger.
📞 📧 Ring eller skriv til os – vi bestræber os på at svare inden for 24 timer.
77 333 000 – info@aunsbjerg.com
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 305.611 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 412 liter |
| Vægt | 1.650 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 437 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 460 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 2 zone klima | Fuldaut. klima |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aircondition | Kørecomputer |
|---|---|
| Alarm | Læderrat |
| Alcantaraindtræk | LED baglygter |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Android auto | Mørk loftbeklædning |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædebetræk, dellæder |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Sædevarme |
| DAB radio | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| Delalcantaraindtræk | Stemmebetjening |
| Dellæderindtræk | Stofindtræk |
| Digitalt cockpit | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle | Tonede ruder |
| El-ruder | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB C tilslutning |
| Fartpilot | Varme i rat |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |