Peugeot e-20850 Active 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2021 |
| Kilometertal | 37.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 340 km |
| Batterikapacitet | 50,0 kWh |
| Energiforbrug | 164 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 100 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/260 nm |
| Acceleration | 8,1 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Beige |
Beskrivelse
Yderst populær E-208 med det flotte og sporty design! Lynhurtig acceleration og rigtig gode køreegenskaber!
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Vores kunder har talt - vi gør det Fremragende på Trustpilot ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Rækkevidde ved WLTP: 340 km
Batteristørrelse: 50 kWh
AC/Ladning på 3-faser
DC/Hurtigladning - JA
Særligt nævneværdigt udstyr:
- Fartpilot
- LED forlygter
- Dellæder kabine
- Skiltegenkendelse
- Klimaanlæg
- Parkeringssensor bag
- Nøglefri Start / Stop
- Musikstreaming via bluetooth
- Multifunktionsrat
- Aut. Nødbremsesystem
- Vejbaneassistent
- Android Auto / Apple CarPlay
Yderligere udstyr:
- LED baglygter
- Armlæn
- Kopholder
- El-håndbremse
- Udvendig temperaturmåler
- Håndfri telefon
- Regnsensor
- Meget mere...
Bemærk - bilen er importeret og kan variere i udstyr i forhold til den danske udstyrsliste.
Velkommen hos Aunsbjerg
📱 Vi viser gerne bilen frem over et videokald
🗓 Vi holder åbent alle ugens 7 dage
🤝 Vi tager gerne din nuværende bil i bytte
📑 Vi hjælper gerne med finansiering
🔧 Vores 4 værksteder laver alle bilmærker
💸 Gør som 6.000 andre og tegn en serviceaftale, der matcher dit behov og sparer dig for uforudsigelige værkstedsregninger.
📞 📧 Ring eller skriv til os – vi bestræber os på at svare inden for 24 timer.
77 333 000 – info@aunsbjerg.com
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 230.811 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 265 liter |
| Vægt | 1.222 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 405 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 423 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| ABS-bremser | Isofix |
| Airbags | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
| Akustikglas i bag | LED baglygter |
| Android auto | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Apple carplay | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| CD/radio | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| El-ruder | Splitbagsæde |
| ESP / ESC | Stofindtræk |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Fuldaut. klima | USB C tilslutning |
| Håndfrit til mobil | USB tilslutning |