Peugeot e-20850 Active 5d
Kontantpris
132.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2023 |
| Kilometertal | 14.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 362 km |
| Batterikapacitet | 45,0 kWh |
| Energiforbrug | 155 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/260 nm |
| Acceleration | 8,1 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
denne bil lander 2.påske dag, udstyrsliste på vej... glæd dig ;-)
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 291.710 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 265 liter |
| Vægt | 1.222 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 405 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 423 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|