Peugeot 5081,6 Hybrid Selection Sport SW EAT8 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2022 |
| Kilometertal | 83.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 71,4 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 60 km |
| Batterikapacitet | 11,6 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 147 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 30 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 225 hk/360 nm |
| Acceleration | 8,2 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.340 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Peugeot 508 PureTech Plugin-hybrid Selection Sport 225HK 🚗
🐣🌼 Påskeåbent hos Bjarne Nielsen Hillerød🌼🐣
Vi holder åbent hele påsken: 📅 Skærtorsdag (2/4): 11–15 📅 Langfredag (3/4): 11–15 📅 Påskelørdag (4/4): 11–15 📅 Påskedag (5/4): 11–15 📅 2. påskedag (6/4): 11–15
Batteri: 12 kWh
Elektrisk rækkevidde: 49 km (WLTP)
Nævneværdigt udstyr vi vil fremhæve:
- Aftageligt anhængertræk
- Fuld LED Lys
- Adaptiv fartpilot
- Nøglefri start/stop
- Digital instrumentering
- Navigation m. skiltegenkendelse
- Vognbaneassistent
- Blindvinkelassistent
- Bakkamera m. p-sensor (for/bag)
- Apple Carplay / Android Auto
✅ Finansiering med og uden udbetaling
✅ Vi tager ALTID din nuværende bil i bytte
✅ Gør ligesom mange andre af vores kunder - få en attraktiv serviceaftale til bilen, der matcher dine ønsker og behov!
Alle biler står klar til hurtig levering - har du set en bil i anden afdeling? Så får vi den bare hertil! - eller bor du langt fra Hillerød, så kontakt os alligevel - vi har afdelinger i hele landet og kan levere derfra!
Vi har høj kundetilfredshed på Trustpilot ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Salgsafdeling har åben:
Alle hverdage mellem 09:00 - 17:30
Lørdag: 11:00 – 15:00
Søndag 11:00 - 15:00
Kontakt os
Tlf. 70 70 17 77
Mail: hillerod@bn.dk
Adresse: Falkevej 4A 3400 Hillerød
✅ Chat med os på bn.dk
Hos Bjarne Nielsen Hillerød sælger vi nyere brugte biler af alle mærker.
Kom ned forbi hvis du søger råd eller vejledning vedrørende din kommende bil - søger du f.eks. en el-bil, så er vi klar til at hjælpe dig uanset om det omhandler, forsikring, finansiering, ladestander eller andet!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 359.813 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 530 liter |
| Vægt | 1.875 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 478 cm |
|---|---|
| Højde | 142 cm |
| Lasteevne | 415 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.340 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fartpilot |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Aftageligt træk | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Isofix |
|---|---|
| Alarm | Justerbar lændestøtte |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Android auto | Kørecomputer |
| Anhængertræk, aftagl. | Læderrat |
| Antispin | LED baglygter |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Auto hold | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk nødassistent | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Ratbetjent gearskifte |
| Blindvinkelassistent | Ratgearskifte |
| Centrallås | Regnsensor |
| DAB radio | Sædebetræk, dellæder |
| DAB+ Radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Dellæderindtræk | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Tagræling |
| El betjent bagklap | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle | Træk |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| El-ruder | Type-2 ladekabel |
| El-sidespejle | USB A tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | USB tilslutning |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |