Peugeot 5081,5 BlueHDi 130 Limit Pack SW EAT8 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2020 |
| Kilometertal | 110.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 25,6 km/l |
| CO2 udledning | 101 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/300 nm |
| Acceleration | 10,1 sek. |
| Tophastighed | 208 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
MED MULIGHED FOR TILKØB AF FRAGUS GARANTI I 4ÅR TIL KUN 9.995,-
# SPRØDT DESIGN=SUPERFLOT ST.CAR (SW)
# BAKKAMERA
# ADAPTIV FARTPILOT
# PARKERINGSSENSORER FOR- OG BAG M.M.M.
EN AF DE FLOTTESTE ST.CAR-MODELLER PÅ MARKEDET! ØKONOMISK DIESEL MED AUTOMATGEAR (EAT8)!!!
Android Auto, Apple CarPlay, Aut. nedblændeligt bakspejl, Automatgear, Automatisk op-/nedblænding, Bakkamera, Bluetooth, El-foldbare spejle m. varme, El-håndbremse, Elruder for/bag, Fartpilot adaptiv, Infocenter, Klimaanlæg 2-zoner, Kørecomputer, Multifunktionsrat, Nøglefri døre, Nøglefri start, Parkeringssensor for/bag, Regnsensor, Start-Stop, Udvendig temperaturmåler, USB stik, Armlæn, Armlæn bag, Bagagerumsdækken, Højdejusterbart førersæde, Højdejusterbart passagersæde, Justerbart rat, Kopholder, Læderrat, Nedfældelige bagsæder, Splitbagsæde, 7 Airbags, Blindvinkelassistent, Dæktrykssensor, Isofix, Skiltegenkendelse, Startspærre, Træthedsregistrering, Vejbaneassistent, Diesel partikelfilter
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 305.912 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 610 liter |
| Vægt | 1.602 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 478 cm |
|---|---|
| Højde | 142 cm |
| Lasteevne | 441 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| 7 airbags | Isofix |
| 7 personers | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot | Læderrat |
| Android auto | Nøglefri adgang |
|---|---|
| Apple carplay | Nøglefri tænding |
| Aut. nedbl. bakspejl | Regnsensor |
| Automatgear | Skiltegenkendelse |
| Bagagerumsdækken | Splitbagsæde |
| Bakkamera | Træthedsregistrering |
| Bakspejl m. nedbl. | Udv. temp. måler |
| Blindvinkelassistent | USB A tilslutning |
| Dæktryksmåler | USB tilslutning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Vognbaneassistent |