Peugeot 5081,5 BlueHDi 130 Allure Pack SW 5d
Kontantpris
124.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2019 |
| Kilometertal | 132.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 25,0 km/l |
| CO2 udledning | 104 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.380 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/300 nm |
| Acceleration | 9,9 sek. |
| Tophastighed | 208 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
★ ALTID OVER 500 BRUGTE BILER PÅ LAGER – ATTRAKTIV FINANSIERING > OGSÅ UDEN UDBETALING – SERVICEAFTALE TIL EN GOD PRIS.
🚗 BILENS UDSTYR:
✅ Apple Carplay, Android auto
✅ Bluetooth til streaming af musik
✅ Aftageligt træk
✅ 2 zonet klima
✅ Multifunktionsrat
✅ 17” Alufælge
✅ Tågeforlygter
✅ Fartpilot
✅ Bakkamera
✅ Sæder i dellæder m. lændestøtte
💡VI TILBYDER DIG:
✅ Finansiering med & uden udbetaling
✅ Udvidet Bilgaranti når du køber ny eller brugt bil
✅ Bilforsikring med fordelagtige vilkår og mulighed for månedlig betaling.
✅ Kilometer garanti
🕒 Åbent alle hverdage fra 9:00-17:30 🕒
🏠 Vi holder åbent alle Lørdage og søndage fra 10 -15
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 351.000 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 610 liter |
| Vægt | 1.590 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 478 cm |
|---|---|
| Højde | 142 cm |
| Lasteevne | 433 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | El-sidespejle m. varme |
|---|---|
| 2 zone klima | ESP / ESC |
| 4x el-ruder | Fartpilot |
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Aftageligt træk | Fjernlysassistent |
| Airbags | Fuld LED forlygter |
| Aircondition | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| Alarm | Højdejust. førersæde |
| Alufælge | Justerbar lændestøtte |
| Android auto | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Anhængertræk, aftagl. | Kørecomputer |
| Antispin | Kurvelys |
| App integration | Læderrat |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødassistent | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, dellæder |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Skiltegenkendelse |
| Blindvinkelassistent | Splitbagsæde |
| Centrallås | Stemmebetjening |
| DAB radio | Tågelygter |
| Dæktryksmåler | Tonede ruder |
| Dellæderindtræk | Træthedsregistrering |
| Digitalt cockpit | Udv. temp. måler |
| El-justerbar lændestøtte | USB A tilslutning |
| El-klapbare sidespejle | USB tilslutning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Vognbaneassistent |