Peugeot 50081,5 BlueHDi 130 GT Line EAT8 7prs 5d
Kontantpris
184.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2019 |
| Kilometertal | 130.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 26,3 km/l |
| CO2 udledning | 97 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/300 nm |
| Acceleration | 11,8 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
✔️ P-sensor for og bag
✔️ Bakkamera
✔️ Klimaanlæg 2 zoner
✔️ GT-Line udstyr
✔️ Elektrisk bagklap
✔️ Fartpilot
✔️ 7 sæder
Tag gerne fat i os og få en finansieringsløsning skræddersyet til dine behov. Du kan fange os på telefon og mail fra 09.00-17.30 i hverdagene og hver søndag 11.00 – 16.00
Telefon 87333777
Mail: info_viby@cal.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 417.010 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 780 liter |
| Vægt | 1.498 kg |
| Bredde | 191 cm |
| Længde | 464 cm |
|---|---|
| Højde | 165 cm |
| Lasteevne | 702 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| 7 personers | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Airbags | Køl i handskerum |
| Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| Android auto | Læderrat |
| Antispin | LED baglygter |
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødbremsesystem | Ratbetjent gearskifte |
| Bagagerumsdækken | Ratgearskifte |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, dellæder |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Dellæderindtræk | Tågelygter |
| Digitalt cockpit | Tagræling |
| El betjent bagklap | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fartpilot | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås |