Peugeot 50081,5 BlueHDi 130 Allure Pack 7prs 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2019 |
| Kilometertal | 129.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 27,5 km/l |
| CO2 udledning | 97 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.380 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/300 nm |
| Acceleration | 11,1 sek. |
| Tophastighed | 191 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
Pæn og velholdt 5008 med god indstigningshøjde, og 7 sæder! Helt op til 27,5 km/l, og kun 1690 kr. i halvårlig vægtafgift.
FULD SERVICEBOG - TANDREM SKIFTET 2025 - LEVERES NYSYNET & NYSERVICERET
Interiør:
- Kørecomputer
- Digitalt cockpit
- Bagagerumsdækken
- Multifunktionsrat
- Læderrat
- Dellæderindtræk
- Højdejusterbare forsæder
- 3 individuelle sæder i bag
- 7 personers
- Ambiente belysning
Eksteriør:
- 19" alufælge
- El-klapbare sidespejle m/varme
- Tågelygter
- Led kørelys
- Fuld LED forlygter
- Adaptive forlygter
- Kurvelys
- LED baglygter
- Dynamisk blinklys
- Tagræling
- Mørktonede ruder i bag
- Aftageligt træk
Komfort:
- Aircondition
- Fuldautomatisk 2 zone klimaanlæg
- Centrallås
- Fjernbetjent centrallås
- Adaptiv fartpilot
- Automatisk nedblænding af bakspejl
- Udvendig temperatur måler
- Sædevarme
- 4x el-ruder
- Automatisk start/stop
- Elektrisk parkeringsbremse
Multimedie:
- Cd/radio
- Navigation
- Håndfrit til mobil
- Musikstreaming via bluetooth
- Android auto
- Apple carplay
- Usb-A tilslutning
Assistance & Sikkerhed:
- Regnsensor
- 360° kamera
- Bakkamera
- Parkeringssensor (bag)
- Parkeringssensor (for)
- Dæktryksmåler
- Træthedsregistrering
- Førerovervågning med advarsel
- Skiltegenkendelse
- Isofix til barnesæde
- Automatisk lys
- Airbag
- Antispin
- Esp
- Vognbaneassistent
- Blindvinkelassistent
- Automatisk nødbremsesystem
- Auto hold
Hos Bischoff biler tager vi din bil i bytte uanset km, stand, alder, så lad os finde en god byttepris!
Vi hjælper gerne med fordelagtig finansiering med og uden udbetaling.
Vidste du at hos Bischoff biler, bruger vi i gennemsnit 6.000 kr. på skjulte fejl/mangler efter slutsedlen er underskrevet? Det vigtigste for os, er at du bliver godt kørende!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 780 liter |
| Vægt | 1.498 kg |
| Bredde | 191 cm |
| Længde | 464 cm |
|---|---|
| Højde | 165 cm |
| Lasteevne | 692 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Elektrisk parkeringsbremse |
|---|---|
| 2 zone klima | ESP / ESC |
| 3 individuelle sæder i bag | Fartpilot |
| 360° kamera | Fjernb. centrallås |
| 4x el-ruder | Førerovervågning med advarsel |
| 7 personers | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Adaptive forlygter | Højdejust. forsæde |
| Aftageligt træk | Isofix |
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Alufælge | Kurvelys |
| Ambiente belysning | Læderrat |
| Android auto | LED baglygter |
| Anhængertræk, aftagl. | LED Kørelys |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto hold | Navigation |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødbremsesystem | Regnsensor |
| Automatisk start/stop | Sædebetræk, dellæder |
| Bagagerumsdækken | Sædevarme |
| Bakkamera | Skiltegenkendelse |
| Bakspejl m. nedbl. | Tågelygter |
| Blindvinkelassistent | Tagræling |
| CD/radio | Tonede ruder |
| Centrallås | Træk |
| Dæktryksmåler | Træthedsregistrering |
| Dellæderindtræk | Udv. temp. måler |
| Digitalt cockpit | USB A tilslutning |
| Dynamisk blinklys | USB tilslutning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Vognbaneassistent |
| El-ruder |