Peugeot 50081,5 BlueHDi 130 Allure 7prs 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2019 |
| Kilometertal | 26.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 27,5 km/l |
| CO2 udledning | 107 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.380 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/300 nm |
| Acceleration | 11,1 sek. |
| Tophastighed | 191 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Perlemorshvid |
Beskrivelse
PEUGEOT 5008 ALLURE PACK 130 HK HDI
✔️ KUN 26.000 KM ( HELT UNIK BIL)
✔️ PERLEMOR HVID
✔️ 7 PERSONER
✔️ ADAPTIV FARTPILOT
✔️ 19" ALU. FÆLGE
✔️ P. SENSOR FOR + BAG / BAKKAMERA
✔️ DELLÆDER
✔️ APPLE CARPLAY / ANDROID AUTO
✔️ 2 ZONE KLIMA
✔️ SOLGARDINER
✔️ ALT I EL. UDSTYR
✔️ 1 EJER - ALLE SERVICE OVERHOLDT
✔️ FULDSTÆNDIG SOM NY BIL
🚘 Hos Mogens Christensen tilbyder vi: 🚘
✅ Skræddersyet finansiering af din nye bil & HØJE BYTTEPRISER VED FINANSIERING
HUSK: DU FÅR ALTID MINDST 15.000.- FOR DIN GAMLE BIL UANSET ALDER OG STAND, SOM DU KAN BRUGE TIL UDBETALING TIL DIN NYE BIL, HVIS DU FINANSIERER DIN NYE BIL VIA PEUGEOT FINANS, TIL FAST RENTE FRA KUN 4,24%
✅ Vi tager alle biler i bytte – Vi laver konkrete vurderinger, og gør ikke i at gætte priser.
⏱️ Salgsafdelingens åbningstider ⏱️
Mandag - Fredag 09:00-17:00
Lørdag Lukket
Søndag 12:00-16:00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 349.010 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 780 liter |
| Vægt | 1.495 kg |
| Bredde | 191 cm |
| Længde | 464 cm |
|---|---|
| Højde | 165 cm |
| Lasteevne | 695 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | El-klapbare sidespejle m. varme |
|---|---|
| 2 zone klima | Elektrisk parkeringsbremse |
| 3 individuelle sæder i bag | Fjernb. centrallås |
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| 7 personers | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptiv fartpilot | Køl i handskerum |
|---|---|
| Alufælge | Læderrat |
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædebetræk, dellæder |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Tonede ruder |
| Dellæderindtræk | Vognbaneassistent |