Peugeot 3081,6 THP 125 Allure 5d
Kontantpris
54.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2014 |
| Kilometertal | 156.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,9 km/l |
| CO2 udledning | 128 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 125 hk/200 nm |
| Acceleration | 10,4 sek. |
| Tophastighed | 203 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Nysynet.Servis lige udført.Alle tidliger servis overholdt.17,9 kml og 1290,- i halvårlig afgift.Træk til 1400kg., kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, el-sidespejle, led kørelys, træk, aircondition, fuldaut. klima, køl i handskerum, fjernb. centrallås, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, regnsensor, parkeringssensor (bag), isofix, automatisk lys, airbag, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 284.990 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.140 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 425 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 630 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Køl i handskerum |
|---|---|
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
| Aircondition | LED Kørelys |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
|---|---|
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, stof |
| El-sidespejle | Sædevarme |
| ESP / ESC | Splitbagsæde |
| Fartpilot | Stofindtræk |
| Fjernb. centrallås | Træk |
| Fuldaut. klima | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil | USB A tilslutning |
| Højdejust. forsæde | USB tilslutning |
| Isofix |