Peugeot 3081,6 Hybrid First Selection SW EAT8 5d
Kontantpris
169.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2022 |
| Kilometertal | 103.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 90,9 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 68 km |
| Batterikapacitet | 12,4 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 148 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 25 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 180 hk/360 nm |
| Acceleration | 7,6 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.450 kg |
| Farve | Koksmetal |
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 384.349 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 548 liter |
| Vægt | 1.634 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 464 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 536 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.450 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Airbags | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
| Alarm | LED baglygter |
|---|---|
| Alufælge | LED Kørelys |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødassistent | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Ratbetjent gearskifte |
| Centrallås | Ratgearskifte |
| DAB+ Radio | Regnsensor |
| Dellæderindtræk | Sædebetræk, dellæder |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El-sidespejle | Splitbagsæde |
| Elektrisk parkeringsbremse | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB C tilslutning |
| Fuldaut. klima | Vinterhjul |