Peugeot 3081,6 HDi 90 Millesim 200 5d
Kontantpris
26.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2010 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2010 |
| Kilometertal | 228.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,2 km/l |
| CO2 udledning | 120 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.960 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/215 nm |
| Acceleration | 11,5 sek. |
| Tophastighed | 182 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.270 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
15" alufælge, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, læderrat, sædevarme, højdejust. førersæde, isofix, splitbagsæde, bagagerumsdækken, el-ruder, el-sidespejle, cd/radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, tågelygter, 6 airbags, esp, abs, servo, tonede ruder, en rigtig fin bil, alle service overholdt, tandrem ved 168.000 kilometer, tidligere undervogns behandlet, NYSYNET
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.386 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 428 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 427 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.270 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 15 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 6 airbags | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Alufælge | Højdejust. førersæde |
| Antispin | Isofix |
| Bagagerumsdækken | Læderrat |
| CD/radio | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| El-ruder | Sædevarme |
| El-sidespejle | Splitbagsæde |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |