Peugeot 3081,6 BlueHDi 120 Active SW 5d
Kontantpris
49.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2016 |
| Kilometertal | 242.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 31,3 km/l |
| CO2 udledning | 85 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.040 kr. / år |
| Ydelse | 120 hk/300 nm |
| Acceleration | 10,1 sek. |
| Tophastighed | 194 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
16" alufælge, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, fartpilot, kørecomputer, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, regnsensor, læderrat, multifunktionsrat, sædevarme, højdejust. førersæde, isofix, splitbagsæde, bagagerumsdækken, 4x el-ruder, el-sidespejle, cd/radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, parkeringssensor (bag), 6 airbags, esp, abs, servo tonede ruder, mørktonede ruder i bag, tågelygter, led kørelys, rigtig pæn bil, alle service overholdt, tandrem ved 175.000, ny addblue tank, træk til 1300 kg., kun 520,- i halvårlig afgift, og op til 30 km. på literen, NYSYNET
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 280.993 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.275 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 595 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| 6 airbags | Læderrat |
| ABS-bremser | LED Kørelys |
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| AUX tilslutning | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| CD/radio | Sædevarme |
| El-sidespejle | Splitbagsæde |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fartpilot | Tonede ruder |
| Fjernb. centrallås | Træk |
| Fuldaut. klima | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil | USB A tilslutning |
| Højdejust. førersæde | USB tilslutning |