Peugeot 3081,6 BlueHDi 120 Active SW 5d
Kontantpris
54.400 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2015 |
| Kilometertal | 230.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 31,3 km/l |
| CO2 udledning | 85 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.040 kr. / år |
| Ydelse | 120 hk/300 nm |
| Acceleration | 10,1 sek. |
| Tophastighed | 194 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
!! KØB UDEN UDBETALING !! Fra: 970 kr. pr. mdr.
*16" alufælge
*fartpilot
*parkeringssensor (bag)
*navigation
*Suwo-behandlet
*håndfrit til mobil
*fuldaut. klima
*fjernb. centrallås
*4x el-ruder
*regnsensor
*sædevarme
*aut. nedbl. bakspejl
*udv. temp. måler
*træk 1300 kg.
*el-sidespejle
splitbagsæde, multifunktionsrat, læderrat, kørecomputer, bagagerumsdækken, stofindtræk, højdejust. førersæde, led kørelys, tågelygter, mørktonede ruder i bag, usb-a tilslutning, aux tilslutning, dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, 7 airbags, esp, Lavpris-tilbud, Henv. Tlf. 7060 2033
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 271.745 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.275 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 595 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| 7 airbags | Læderrat |
| ABS-bremser | LED Kørelys |
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Navigation |
|---|---|
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| AUX tilslutning | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fartpilot | Tonede ruder |
| Fjernb. centrallås | Træk |
| Fuldaut. klima | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil | USB A tilslutning |
| Højdejust. førersæde | USB tilslutning |