Peugeot 3081,5 BlueHDi 130 Allure+ Sky SW 5d
Kontantpris
59.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2019 |
| Kilometertal | 263.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 20,8 km/l |
| CO2 udledning | 103 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/300 nm |
| Acceleration | 10,0 sek. |
| Tophastighed | 203 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
multifunktionsrat, splitbagsæde, alufælge, vinterhjul, glastag, træk, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, 4x el-ruder, alarm, esp, læderrat, dellæderindtræk, tågelygter, tagræling, aux tilslutning, regnsensor, bagagerumsdækken, højdejust. førersæde, el-sidespejle, mørktonede ruder i bag, sædevarme, parkeringssensor (bag), håndfrit til mobil, dæktryksmåler, isofix
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 610 liter |
| Vægt | 1.275 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 595 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Isofix |
|---|---|
| ABS-bremser | Læderrat |
| Alarm | Mørktonede ruder i bag |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Antispin | Panoramatag |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
|---|---|
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, dellæder |
| Dellæderindtræk | Sædevarme |
| El-sidespejle | Splitbagsæde |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fartpilot | Tagræling |
| Fjernb. centrallås | Tonede ruder |
| Fuldaut. klima | Træk |
| Håndfrit til mobil | Vinterhjul |
| Højdejust. førersæde |