Peugeot 3081,2 PureTech 130 Prestige 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2019 |
| Kilometertal | 42.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 20,8 km/l |
| CO2 udledning | 134 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/230 nm |
| Acceleration | 9,6 sek. |
| Tophastighed | 207 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
🐣🌼 Påskeåbent hos Bjarne Nielsen Birkerød! 🌼🐣
Vi holder åbent hele påsken:
📅 Skærtorsdag (2/4): 11:00–16:00
📅 Langfredag (3/4): 11:00–16:00
📅 Påskelørdag (4/4): 11:00–16:00
📅 Påskedag (5/4): 11:00–16:00
📅 2. påskedag (6/4): 11:00–16:00
Kig forbi og gør en god handel – vi har en skarp rentekampagne på kun 2,99% Fast rente ved godkendt kreditvurdering på en Elbil 🚗💨
Peugeot 308 1,2 PureTech Prestige med fartpilot, panorama glastag, Android Auto/Apple CarPlay og meget mere!
Bilen er under klargøring - flere billeder på vej!
Nævneværdigt udstyr: 🚗
- Panorama Glastag
- Fartpilot
- Android Auto/Apple CarPlay
- Klimaanlæg
- Sædevarmne for
- Parkeringssensor for/bag
- Navigation
- Auto hold
- Vejbaneassistent
- Isofix
-
-
-
-
✅ Finansiering med og uden udbetaling
✅ Vi tager gerne din nuværende bil i bytte
✅ Gør ligesom mange andre af vores kunder - få en attraktiv serviceaftale til bilen, der matcher dine ønsker og behov!
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Vi har høj kundetilfredshed på Trustpilot
Salgsafdeling har åben:
Alle hverdage mellem 09:00 - 17:30
Lørdag: Lukket
Søndag: 11:00 - 16:00
Kontakt os
Tlf. 70 80 86 60
birkerod@bn.dk
Adresse
Birkerød Kongevej 37-39
3460 Birkerød
✅ Chat med os på bn.dk
Bjarne Nielsen i Birkerød er områdets store brugtbilhus, der ligger på Birkerød Kongevej.
Køb også din brugte bil online på bn.dk - gratis levering i hele Danmark.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 226.011 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 420 liter |
| Vægt | 1.280 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 425 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 470 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Isofix |
| Alarm | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
|---|---|
| Android auto | LED Kørelys |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Navigation |
| Auto hold | Panoramatag |
| Automatisk forvarmning af batteri | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Centrallås | Regnsensor |
| DAB radio | Sædebetræk, stof |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle | Splitbagsæde |
| El-ruder | Stofindtræk |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fartpilot | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |