Peugeot 3081,2 e-THP 110 Active SW 5d
Kontantpris
59.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2017 |
| Kilometertal | 152.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,8 km/l |
| CO2 udledning | 97 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/205 nm |
| Acceleration | 11,6 sek. |
| Tophastighed | 188 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
ATTRAKTIV FINANSIERING MED OG UDEN UDBETALING TILBYDES + BILEN LEVERES NY SERVICERET + LEVERES NYSYNET.....2 zone klima, fartpilot, sædevarme, parkeringssensor (bag), multifunktionsrat, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, regnsensor, 4x el-ruder, el-sidespejle, kørecomputer, højdejust. forsæder, 16" alufælge, mørktonede ruder i bag, usb-a tilslutning, isofix, aux tilslutning.....TANDREM OG VANDPUMPE SKFITET DEN 01/03-2021 VED KM 64.051.....BEMÆRK 23,8 KM/L.....KOSTER KUN 460 KR HVER 6. MÅNED I EJERAFGIFT.....VI TAGER GERNE DIN BIL I BYTTE.....
VI TILBYDER OGSÅ ATTRAKTIV FINANSIERING MED/UDEN UDBETALING. RING OG HØR NÆRMERE. TLF. 54 55 50 56. Åbningstider Man - Fre 08.30 - 17 Lørdag Lukket Søndag 11 - 15.....
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 239.990 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.165 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 675 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 53 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| 2 zone klima | Kørecomputer |
| 4x el-ruder | Mørktonede ruder i bag |
| ABS-bremser | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Musikstreaming via bluetooth |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (bag) |
| El-sidespejle | Regnsensor |
|---|---|
| Fartpilot | Sædevarme |
| Håndfrit til mobil | Tonede ruder |
| Højdejust. forsæde | USB A tilslutning |
| Isofix | USB tilslutning |