Peugeot 3071,6 T6 SW 5d
Kontantpris
14.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2007 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2007 |
| Kilometertal | 230.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 13,0 km/l |
| CO2 udledning | 177 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.980 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/147 nm |
| Acceleration | 11,9 sek. |
| Tophastighed | 182 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 925 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
15" alufælge med fine helårsdæk, fuldaut. klima, stort glastag, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, læderrat, sædevarme, højdejust. forsæder, isofix, splitbagsæde, 3 individuelle sæder i bag, bagagerumsdækken, cd/radio, tågelygter, 4 airbags, esp, abs, servo, tonede ruder, træk til 925 kg., undervogs behandlet, alle service overholdt ved Peugeot i Viborg, tandrem ved 211.000, pæn og velkørende, synet 21/8-2025, incl. nummerplader i påsken
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 255.992 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.299 kg |
| Bredde | 176 cm |
| Længde | 442 cm |
|---|---|
| Højde | 154 cm |
| Lasteevne | 624 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 925 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 15 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 3 individuelle sæder i bag | Højdejust. forsæde |
| 4 airbags | Isofix |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Alufælge | Panoramatag |
| Antispin | Sædevarme |
| Bagagerumsdækken | Splitbagsæde |
|---|---|
| CD/radio | Tågelygter |
| ESP / ESC | Træk |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |