Peugeot 30081,6 Hybrid GT Black Pack EAT8 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2021 |
| Kilometertal | 65.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 83,3 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 68 km |
| Batterikapacitet | 10,5 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 155 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 28 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 225 hk/360 nm |
| Acceleration | 8,7 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.250 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
Bemærk: Bilen er en BLACK GT Edition - fremtræder perfekt med al service samt antirustbehandling foretaget En sjælden model med dejligt udstyr bl.a:, kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, alcantaraindtræk, sportssæder, højdejust. førersæde, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, 19" alufælge, vinterhjul, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, træk, automatgear, ratgearskifte, fuldaut. klima, nøglefri adgang, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, el betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, app integration, navigation, apple carplay, android auto, musikstreaming via bluetooth, sd kortlæser, usb-a tilslutning, aux tilslutning, regnsensor, bakkamera, 360° kamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, isofix, fjernlysassistent, automatisk lys, vognbaneassistent, esp, blindvinkelsassistent. Fornuftig finansiering kan evt. anvises - hør nærmere. OBS: Du er naturligvis velkommen, men ring/skriv/sms inden besøg så du ikke kører forgæves.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 429.493 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 395 liter |
| Vægt | 1.888 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 445 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 382 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.250 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 43 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 360° kamera | Højdejust. førersæde |
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot | Læderrat |
| Alcantaraindtræk | Mørk loftbeklædning |
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Ambiente belysning | Multifunktionsrat |
| Android auto | Musikstreaming via bluetooth |
| Antispin | Navigation |
| App integration | Nøglefri adgang |
| Apple carplay | Nøglefri tænding |
| Aut. nedbl. bakspejl | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Ratbetjent gearskifte |
| Automatisk start/stop | Ratgearskifte |
| AUX tilslutning | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædevarme |
| Bakkamera | SD kortlæser |
| Bakspejl m. nedbl. | Splitbagsæde |
| Blindvinkelassistent | Sportssæder |
| Dæktryksmåler | Tågelygter |
| Digitalt cockpit | Tonede ruder |
| El betjent bagklap | Træk |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Vinterhjul |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |