Peugeot 30081,6 Hybrid Allure Pack EAT8 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2022 |
| Kilometertal | 17.500 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 71,4 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 62 km |
| Batterikapacitet | 13,2 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 154 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 31 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 225 hk/360 nm |
| Acceleration | 8,7 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.250 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
LAVT KM TAL - HYBRID 40 KM PÅ EN OPLADNING - VELHOLDT OVERALT
10'' Touch Screen, Android Auto, Apple CarPlay, Aut. lysstyring, Aut. nedblændeligt bakspejl, Automatgear, Automatisk op-/nedblænding, Bakkamera, Bluetooth, DAB+ radio, Elektrisk bagklap, El-foldbare spejle m. varme, El-håndbremse, Elruder for/bag, Fartpilot adaptiv, Fod betjent bagklap, Hastighedsbegrænser, Klimaanlæg 2-zoner, Køl i armlæn, Kørecomputer, Multifunktions-læderrat , Navigation, Nøglefri døre, Regnsensor, Start-Stop, Udvendig temperaturmåler, USB stik, 19" Alufælge, Fuld LED forlygter, LED baglygter, LED kørelys, Metallak, Mørktonede ruder bag, Armlæn, Armlæn bag, Delkunstlæderindtræk, Højdejusterbart førersæde, Justerbart rat, Nøglefri betjening, 6 Airbags, ABS, ESP, Isofix, Lyssensor, Selealarm, Startspærre, Vejbaneassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 335.809 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 395 liter |
| Vægt | 1.888 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 445 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 382 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.250 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Nej |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 43 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fod betjent bagklap |
|---|---|
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| 6 airbags | Isofix |
| 7 personers | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptiv fartpilot | Køl i handskerum |
| Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| Android auto | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Automatisk lys | Ratbetjent gearskifte |
| Bakkamera | Ratgearskifte |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| DAB+ Radio | Tonede ruder |
| Delkunstlæderindtræk | Udv. temp. måler |
| El betjent bagklap | USB A tilslutning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | USB tilslutning |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |
| Fjernlysassistent |