Peugeot 2081,6 BlueHDi 100 Envy 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
29.700 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2018 |
| Kilometertal | 304.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 33,3 km/l |
| CO2 udledning | 80 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/254 nm |
| Acceleration | 10,7 sek. |
| Tophastighed | 187 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 700 kg |
| Farve | Orangemetal |
Beskrivelse
🔴🟡🟢ÅBENT ALLE UGENS 7 DAGE, MANDAG-FREDAG kl.9.30-19:00 & LØRDAG - SØNDAG KL.11.00-16.00🔴🟡🟢
🔶 Bemærkelsesværdigt udstyr 🔶
➜ Fartpilot
➜ Aircondition
➜ Sædevarme
➜ Musikstreaming via Bluetooth
➜ P-sensor i bag
➜ Sælges engros til CVR nummer
ENGROS SALG TIL CVR NR., kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, led kørelys, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, el-ruder, radio touch , håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-a tilslutning, parkeringssensor (for), isofix, 6 airbags, antispin, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 136.009 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 285 liter |
| Vægt | 1.265 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 399 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 415 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 700 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Isofix |
|---|---|
| 6 airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
| Android auto | LED Kørelys |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| El-ruder | Sædebetræk, stof |
| ESP / ESC | Sædevarme |
| Fartpilot | Splitbagsæde |
| Fjernb. centrallås | Stofindtræk |
| Fuldaut. klima | USB A tilslutning |
| Håndfrit til mobil | USB tilslutning |
| Højdejust. førersæde |