Peugeot 2081,6 BlueHDi 100 Desire 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
49.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2016 |
| Kilometertal | 138.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 33,3 km/l |
| CO2 udledning | 80 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 240 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/254 nm |
| Acceleration | 10,7 sek. |
| Tophastighed | 187 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 700 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
AFHENTNINGSBIL, SÆLGES KUN TIL CVR-NUMMER UDEN GARANTI, 16" Peugeot sommerhjul alu, vinterhjul stål medfølger, fartpilot, aircondition, led kørelys, sædevarme, 2 zone klima, multifunktionsrat, håndfrit til mobil, Peugeot Connect Apps, musikstreaming via bluetooth, højdejust. førersæde, el-ruder, el-sidespejle, 12V, usb-tilslutning, fjernb. centrallås, dæktrykssensor, mørktonede ruder i bag, partikelfilter, sølv metallak, 1 ejer, TANDREM OG VANDPUMPE SKIFTET d. 28.06.2021 v. 84.375 km., sidst synet d. 03.09.2024, service delvist ok hos Peugeot (8 stempler), sidste service d. 25.06.2024 v. 124.164 km.,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 161.758 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.265 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 399 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 415 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 700 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| ABS-bremser | Mørktonede ruder i bag |
| El-sidespejle | Tonede ruder |