Peugeot 2081,6 BlueHDi 100 Allure Sky 5d
Kontantpris
79.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2018 |
| Kilometertal | 110.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 33,3 km/l |
| CO2 udledning | 80 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/254 nm |
| Acceleration | 10,7 sek. |
| Tophastighed | 187 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 700 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
16" alufælge, fuldaut. klima, 2 zone klima, kørecomputer, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, fjernb. centrallås, fartpilot, regnsensor, STORT PANORAMAGLASTAG, 4x el-ruder, el-klapbare sidespejle, sædevarme, højdejust. førersæde, isofix, splitbagsæde, bagagerumsdækken, cd/radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, apple carplay, android auto, usb-a tilslutning, aux tilslutning, bakkamera, parkeringssensor (bag), læderrat, multifunktionsrat, tågelygter, led kørelys, 6 airbags, esp, abs, servo, tonede ruder, en super fin bil, alle service overholdt ved Aut. Peugeot, tandrem ved 87.000, kun 750,- i halvårlig afgift, og op til 30 km. på literen, tidligere undervogns behandlet, træk, LEV. NYSYNET
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 149.991 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 285 liter |
| Vægt | 1.265 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 399 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 415 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 700 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. førersæde |
| 4x el-ruder | Isofix |
| 6 airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Android auto | LED Kørelys |
|---|---|
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Aut. nedbl. bakspejl | Panoramatag |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Splitbagsæde |
| CD/radio | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle | Træk |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Fuldaut. klima |