Peugeot 2081,6 BlueHDi 100 Allure 5d
Kontantpris
54.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2017 |
| Kilometertal | 134.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 33,3 km/l |
| CO2 udledning | 80 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 240 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/254 nm |
| Acceleration | 10,7 sek. |
| Tophastighed | 187 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 700 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
📞🚗 Ring inden besigtigelse – så du ikke kører forgæves.
📱 Tlf.: 40 23 28 02
Peugeot 208 1.6 BlueHdi 100hk 5d
Årgang 2017
134.000Km
Bilen er nysynet den 5/3-2026
Bilen koster 120kr i vægtafgift halvårligt. Og kører 33.3km/l
Forvent almindelige brugsspor efter Km/ årgang.
Skriv gerne for flere informationer.
multifunktionsrat, glastag, el-sidespejle, led kørelys, aircondition, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, automatisk start/stop, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, alarm, dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 189.990 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.265 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 399 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 415 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 700 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | El-sidespejle |
|---|---|
| ABS-bremser | ESP / ESC |
| Airbags | Fartpilot |
| Aircondition | Fjernb. centrallås |
| Alarm | Isofix |
| Android auto | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | LED Kørelys |
|---|---|
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk start/stop | Panoramatag |
| Centrallås | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Udv. temp. måler |
| El-ruder |