Peugeot 2081,6 BlueHDi 100 Allure 5d
Kontantpris
69.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2017 |
| Kilometertal | 126.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 33,3 km/l |
| CO2 udledning | 80 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 240 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/254 nm |
| Acceleration | 10,7 sek. |
| Tophastighed | 187 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 700 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. førersæde, alufælge, 16" alufælge, vinterhjul, el-sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, laser forlygter, træk, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, dab radio, håndfrit til mobil, apple carplay, usb-a tilslutning, alarm, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), isofix, automatisk lys, 6 airbags, antispin, esp
finansieres med 0.- i udbetaling TAGER GERNE Nummerplade kan også udleveres i weekenden
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 208.993 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.265 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 399 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 415 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 700 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| 6 airbags | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Alarm | Læderrat |
|---|---|
| Alufælge | Laser forlygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Centrallås | Tågelygter |
| DAB radio | Træk |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |
| Fartpilot | Vinterhjul |
| Fjernb. centrallås |