Peugeot 2081,6 BlueHDi 100 Active Sky 5d
Kontantpris
54.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2015 |
| Kilometertal | 214.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 33,3 km/l |
| CO2 udledning | 80 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 240 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/254 nm |
| Acceleration | 10,7 sek. |
| Tophastighed | 187 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 700 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
1 EJERS, Glastag, aircondition, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, el-sidespejle, led kørelys, mørktonede ruder i bag, træk, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, aux tilslutning, isofix, airbag, esp, læderrat, højdejust. førersæde, splitbagsæde, stemplet servicebog, alle aut. Peugeot service incl. tandrem udsk. V/ 121000 km. Særdeles flot og velholdt privatvogn. For yderligere info/aftale om fremvisning, venligst kontakt os på tlf. 40159045. www.krathmand.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.265 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 399 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 415 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 700 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Isofix |
|---|---|
| Airbags | Læderrat |
| Aircondition | LED Kørelys |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| AUX tilslutning | Sædevarme |
| El-ruder | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Tonede ruder |
|---|---|
| ESP / ESC | Træk |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Håndfrit til mobil | USB tilslutning |
| Højdejust. førersæde |