Peugeot 2081,6 BlueHDi 100 Active+ 5d
Kontantpris
29.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2016 |
| Kilometertal | 248.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 33,3 km/l |
| CO2 udledning | 80 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 240 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/254 nm |
| Acceleration | 10,7 sek. |
| Tophastighed | 187 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 700 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Leveres nysynet til prisen
Bemærk model med den billig vægtafgift og langt på literen
Kører 33,3 km/l
Grøn ejerafgift 120 kr./halvårligt
Diesel Partikel Filter
Nysynet
kørecomputer, digitalt cockpit, læderrat, højdejust. førersæde, el-sidespejle, led baglygter, aircondition, køl i handskerum, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, automatisk start/stop, navigation, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, aux tilslutning, usb-a tilslutning, alarm, regnsensor, dæktryksmåler, isofix, db. airbags, antispin, esp, auto hold
Kontakt os på
Tlf. +45 26 15 65 57
Mail. Hasselauto@gmail.com
Adresse
Tomsagervej 23
8230 Åbyhøj
Danmark
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 182.993 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.265 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 399 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 415 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 700 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| Aircondition | Håndfrit til mobil |
| Alarm | Højdejust. førersæde |
| Android auto | Intelligent hastighedsassistent |
| Antispin | Isofix |
| Apple carplay | Køl i handskerum |
| Auto hold | Kørecomputer |
|---|---|
| Automatisk start/stop | Læderrat |
| AUX tilslutning | LED baglygter |
| Dæktryksmåler | Navigation |
| Digitalt cockpit | Regnsensor |
| El-ruder | Sædevarme |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fartpilot | USB tilslutning |