Peugeot 2081,6 BlueHDi 100 Active 5d
Kontantpris
54.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2016 |
| Kilometertal | 182.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 33,3 km/l |
| CO2 udledning | 80 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 240 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/254 nm |
| Acceleration | 10,7 sek. |
| Tophastighed | 187 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 700 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
NYSYNET TOP MODEL ALLURE SKY MED SUPER GODT UDSTYR FLOT OG VELHOLDT OVER ALT SKAL SES OG PRØVES TAGER GERNE BYTTEBIL RING FOR FREMVISNING PÅ 20245209 VH ERIK VI SES HOS LANGES BILER SABROESVEJ 1-3 SILKEGEBORG EJER AFGIFT 240 KR PR ÅR
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 169.990 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.265 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 399 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 415 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 700 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser |
|---|