Peugeot 2081,5 BlueHDi 100 Velvet 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2019 |
| Kilometertal | 183.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 22,2 km/l |
| CO2 udledning | 96 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/205 nm |
| Acceleration | 10,5 sek. |
| Tophastighed | 188 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.150 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Nysynet 26-03-2026
Kører 33,3 km/l
Grøn ejerafgift 760 kr./halvårligt
Bemærk Alle Svagheder på denne model er udskiftet.
Tandrem udskiftet
Kæde sæt udskiftet
Skiver klodser for udskiftet
Olieservice.
Apple carplay
Navigation
Sælges For Kunde
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. førersæde, el-sidespejle, tågelygter, aircondition, fuldaut. klima, 2 zone klima, køl i handskerum, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, automatisk start/stop, cd/radio, apple carplay, håndfrit til mobil, navigation, aux tilslutning, alarm, regnsensor, isofix, db. airbags, antispin, esp, auto hold
Kontakt os på
Tlf. +45 26 15 65 57
Mail. Hasselauto@gmail.com
Adresse.
Tomsagervej 23
8230 Åbyhøj
Danmark
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 154.011 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 285 liter |
| Vægt | 1.065 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 397 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 590 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.150 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Aircondition | Håndfrit til mobil |
| Alarm | Højdejust. førersæde |
| Antispin | Intelligent hastighedsassistent |
| Apple carplay | Isofix |
| Auto hold | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Automatisk start/stop | Køl i handskerum |
| AUX tilslutning | Kørecomputer |
| Bagagerumsdækken | Læderrat |
| CD/radio | Multifunktionsrat |
| Digitalt cockpit | Navigation |
| El-ruder | Regnsensor |
| El-sidespejle | Sædevarme |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |