Peugeot 2081,5 BlueHDi 100 Prestige Sky 5d
Kontantpris
84.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2019 |
| Kilometertal | 94.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 21,7 km/l |
| CO2 udledning | 96 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/205 nm |
| Acceleration | 10,5 sek. |
| Tophastighed | 188 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.150 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, 16" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, mørktonede ruder i bag, aftageligt træk, aircondition, 2 zone klima, fjernb. centrallås, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, udv. temp. måler, 4x el-ruder, navigation, apple carplay, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, 6 airbags, esp, antispin
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 285 liter |
| Vægt | 1.065 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 397 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 590 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.150 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| 6 airbags | Læderrat |
| ABS-bremser | LED Kørelys |
| Aftageligt træk | Mørk loftbeklædning |
| Aircondition | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Anhængertræk, aftagl. | Musikstreaming via bluetooth |
| Antispin | Navigation |
| Apple carplay | Parkeringssensor (bag) |
| Aut. nedbl. bakspejl | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Højdejust. førersæde |