Peugeot 2081,5 BlueHDi 100 Envy+ 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2018 |
| Kilometertal | 134.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 29,7 km/l |
| CO2 udledning | 87 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/250 nm |
| Acceleration | 10,5 sek. |
| Tophastighed | 188 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.150 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
Kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, splitbagsæde, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, helårshjul, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, led kørelys, led baglygter, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, aircondition, centrallås, udv. temp. måler, fjernb. centrallås, fartpilot, varme i forrude, automatisk start/stop, sædevarme, el-ruder, cd/radio, musikstreaming via bluetooth, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, aux tilslutning, sd kortlæser, navigation, 6 airbags, automatisk lys, dæktryksmåler, isofix, antispin, esp, servo, ikke ryger, lev. nysynet, service ok, tidligere undervognsbehandlet..
100 HK 29,7 km/l 1.220 kr./halvårligt.
Tandrem og vandpumpe skiftet ved 134000 km 30.03.2026
Super lækker velkørende bil, meget velholdt Kører perfekt.
Kan finansieres MED eller UDEN udbetaling!
Bilen bliver Nysynet og serviceret ved salg. OBS! Der tages forbehold for tastefejl.
Vi tager gerne Deres brugte bil i bytte vi giver markedets bedste pris for brugt gammel bil. Husk Ved køb af bil er der 1 gratis olie service og 30% rabat på næste syn omkonstning. Vi har åbent Mandag til fredag; 09.00 - 18.00. Lørdag 09:00 - 15:00. Søndag Lukker.
Nummerplader haves og sælges inden for åbningstiden. Vi besvarer altid SMS og opkald via tlf 53649650
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 285 liter |
| Vægt | 1.224 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 399 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 306 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.150 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 6 airbags | Isofix |
|---|---|
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
| Antispin | LED baglygter |
| Automatisk lys | LED Kørelys |
| Automatisk start/stop | Mørktonede ruder i bag |
| AUX tilslutning | Multifunktionsrat |
|---|---|
| CD/radio | Musikstreaming via bluetooth |
| Centrallås | Navigation |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, stof |
| El-ruder | Sædevarme |
| El-sidespejle | SD kortlæser |
| El-sidespejle m. varme | Splitbagsæde |
| Fartpilot | Stofindtræk |
| Fjernb. centrallås | Tonede ruder |
| Fuld LED forlygter | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil | USB A tilslutning |
| Helårshjul | USB tilslutning |
| Højdejust. førersæde | Varme i forrude |
| Højdejust. forsæde |