Peugeot 2081,2 VTi Active 5d
Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2014 |
| Kilometertal | 145.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,2 km/l |
| CO2 udledning | 104 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 82 hk/118 nm |
| Acceleration | 12,2 sek. |
| Tophastighed | 175 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.150 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
🟢 SÆLGES KUN TIL CVR-NUMMER!
🟢 ATTRAKTIV FINANSIERING TILBYDES, KONTAKT OS FOR TILBUD
🟢 FARTPILOT
🟢 FJERNBETJENT CENTRALLÅS
🟢 NAVIGATION
🟢 MUSIKSTREAMING VIA BLUETOOTH
🟢 15" ALUFÆLGE
🟢 EL-SIDESPEJLE
🟢 AIRCONDITION
🟢 SÆDEVARME
🟢 HÅNDFRI TIL MOBIL
🟢 ISOFIX
🟢 MULTIFUNKTIONSRAT
🟢 EL-RUDER FORAN
kørecomputer,
læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, udv. temp. måler, dab radio, usb-a tilslutning, airbag, 6 airbags, antispin, esp
🟢 HAR DU EVENTUELT OVERVEJET ?
Udvidet garanti i op til 48 mdr.
Vinterhjul
Undervognsbehandling
Ladeboks
Kom gerne forbi butikken, eller giv os et kald på telefon.
🟢 ØKONOMI
Attraktiv finansiering tilbydes.
Kontakt os for et skræddersyet tilbud.
🟢 FORHØR DIG OM
Serviceaftale I Randers
Fragus udvidet garantiforsikring
🟢 FOR NÆRMERE INFO
Ring til Tel: +45 87 95 98 99
Der tages forbehold for tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 157.990 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.168 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 396 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 362 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.150 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 15 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 6 airbags | Isofix |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
| Aircondition | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Musikstreaming via bluetooth |
| Antispin | Navigation |
|---|---|
| Centrallås | Sædebetræk, stof |
| DAB radio | Sædevarme |
| El-ruder | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Håndfrit til mobil |