Peugeot 2081,2 VTi 82 Allure 5d
Kontantpris
69.999 kr.Detaljer
| Modelår | 2017 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2017 |
| Kilometertal | 79.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 99 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 82 hk/118 nm |
| Acceleration | 12,2 sek. |
| Tophastighed | 175 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.150 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Peugeot 208 PÅ VEJ IND MED LAV KM TAL. Lander den 8-4.
Tandrem lige blevet skiftet, Fuld servicebog.
Prisen inkludere:
12 måneders reklamationsret
6 måneders garanti
Service
Syn
Nummerplader
Ring gerne for fremvisning og inden i kommer så i ikke køre forgæves
kørecomputer, læderrat, multifunktionsrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, alufælge, 15" alufælge, led kørelys, tågelygter, centrallås, fjernb. centrallås, 2 zone klima, fartpilot, udv. temp. måler, el-ruder, navigation, apple carplay, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, airbag, esp, antispin, auto hold
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 184.990 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.168 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 399 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 362 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.150 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 15 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Auto hold | Navigation |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Sædebetræk, stof |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| El-ruder | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Højdejust. førersæde | USB tilslutning |