Peugeot 2081,2 VTi 82 Active Navigator 5d
Kontantpris
32.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2014 |
| Kilometertal | 187.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,2 km/l |
| CO2 udledning | 113 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 82 hk/118 nm |
| Acceleration | 12,2 sek. |
| Tophastighed | 175 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.150 kg |
| Farve | Rød |
Beskrivelse
Flot og velkørende Peugeot 208
Årgang: 2014
Km: 187.000
Tidligere reg.nr: AM62849
Ring på 61 99 42 00 eller 41161977 for fremvisning
Nysynet den 25-02-2026, uden anmærkninger.
Tandrem skiftet ved 121.000.
Økonomisk bil, koster kun 460kr i vægtafgift.
Fuld servicebog, sidste service ved 179.000 km.
Forvent almindelige brugsspor
Udstyr:
, kørecomputer, bagagerumsdækken, læderrat, højdejust. førersæde, el-sidespejle, aircondition, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, el-ruder, automatisk start/stop, navigation, musikstreaming via bluetooth, håndfrit til mobil, dæktryksmåler, isofix
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.168 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 396 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 362 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.150 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Automatisk start/stop | Isofix |
| Bagagerumsdækken | Kørecomputer |
| Dæktryksmåler | Læderrat |
| El-ruder | Musikstreaming via bluetooth |
| El-sidespejle | Navigation |
|---|---|
| Fartpilot | Sædevarme |
| Fjernb. centrallås |