Peugeot 2081,2 VTi 82 Active 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2018 |
| Kilometertal | 90.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 99 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 82 hk/118 nm |
| Acceleration | 12,2 sek. |
| Tophastighed | 175 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.150 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Meget velholdt 1 ejersbil kørt 90.000 km vi levere bilen nysynet og nr.plader er med i pris
bemærk vi skifter tandrem og tilbehør som er med i pris
bilen er rustbehandlet og den kører på fine helårsdæk
udstyr bla , 2 zone klima, kørecomputer, multifunktionsrat, fartpilot, fjernb. centrallås, el-ruder, sædevarme, udv. temp. måler, aux tilslutning, usb-a tilslutning, musikstreaming via bluetooth, håndfrit til mobil, isofix, esp, automatisk lys, mørktonede ruder i bag, helårshjul, højdejust. førersæde Apple Carplay m.m i udstyr
fin 2o8 i sortmetal farve og som kører rigtig godt
vi tager evt din gamle bil i bytte
åbent hverdage 8-17 søndag 11-15 eller efter aftale
ring inden i kører så i ikke kører forgæves Mvh Jørgen Juul-Jensen
forbehold for tastefejl
, apple carplay
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 159.989 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 285 liter |
| Vægt | 1.168 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 399 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 362 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.150 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| ABS-bremser | Isofix |
| Antispin | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Apple carplay | Kørecomputer |
| Automatisk lys | Mørktonede ruder i bag |
| AUX tilslutning | Multifunktionsrat |
| El-ruder | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| ESP / ESC | Sædevarme |
| Fartpilot | Tonede ruder |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Håndfrit til mobil | USB A tilslutning |
| Helårshjul | USB tilslutning |