Peugeot 2081,2 PureTech 82 Selection Sky 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2019 |
| Kilometertal | 62.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 17,3 km/l |
| CO2 udledning | 119 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 82 hk/118 nm |
| Acceleration | 12,2 sek. |
| Tophastighed | 175 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.150 kg |
| Farve | Lysblåmetal |
Beskrivelse
Meget velholdt 208 kun kørt 62.000 km service er overholdt og tandrem er skiftet ved 58.000 km
bilen er rustbehandlet og den har anhængertræk
, 16" alufælge med helt nye helårsdæk i god kvalitet
vi tilbyder Finansiering hos Santander med og uden udbetaling
topmodel i udstyr bla , glastag, 2 zone klima, apple carplay, android auto, musikstreaming via bluetooth, aux tilslutning, usb-a tilslutning, håndfrit til mobil, automatisk lys, regnsensor, isofix, esp, bakkamera, dæktryksmåler, el-ruder, fartpilot, fjernb. centrallås, sædevarme, udv. temp. måler, automatisk start/stop, træk, tågelygter, mørktonede ruder i bag, el-klapbare sidespejle m/varme, helårshjul, splitbagsæde, multifunktionsrat, højdejust. førersæde, læderrat, kørecomputer m.m i udstyr
bilen står i flot lysblåmetalfarve
vi tager evt din gamle bil i bytte
åbent hverdage 8-17 søndag 11-15 eller efter aftale
ring inden i kører så i ikke kører forgæves Mvh Jørgen Juul-Jensen
forbehold for tastefejl
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 285 liter |
| Vægt | 1.168 kg |
| Bredde | 174 cm |
| Længde | 399 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 362 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.150 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Android auto | Læderrat |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk start/stop | Panoramatag |
| AUX tilslutning | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tågelygter |
| El-ruder | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Træk |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Håndfrit til mobil | USB tilslutning |
| Helårshjul |